Lidová píseň 2020
Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 10. března 2020 se soutěž ve zpěvu lidových písní /v sobotu 21. března 2020/ ruší. Nicméně ji chceme uskutečnit v náhradním termínu, který zatím hledáme. Nový termín a informace vám samozřejmě následně oznámíme.

V sobotu 21. března 2020 proběhne v Rokycanech v prostorách základní umělecké školy 29. ročník soutěže ve zpěvu lidových písní. Soutěž je zároveň regionální postupovou přehlídkou Plzeňského kraje do zemského a národního finále soutěže Český zpěváček – Děti a píseň (Jablonec nad Nisou 23. 5. 2020, Brno září 2020). Do porot v jednotlivých kategoriích zasednou zkušení muzikanti a zpěváci.

Přihlásit se mohou děti se vztahem ke zpěvu a k lidovým písním. Všechny děti přednesou povinnou píseň a capella předepsanou v jednotlivých kategoriích a jednu lidovou píseň dle vlastního výběru s doprovodem hudebního nástroje nebo kapely. Propozice soutěže a povinné písničky jsou k dispozici zde, v rokycanském domě dětí a mládeže nebo v základní umělecké škole.

Na již tradičním koncertu vítězů se od 16 hodin v sále ZUŠ vedle oceněných dětí představí i členové poroty spolu s muzikami souboru Rokytka. Akci pořádá Klub tanečních souborů Rokytka Rokycany ve spolupráci ze Základní uměleckou školou Rokycany, s podporou Ministerstva kultury ČR, Plzeňského kraje a města Rokycany.