Lidová píseň 2017

V sobotu 25. března 2017 proběhne v Rokycanech v prostorách základní umělecké školy 26. ročník Soutěže ve zpěvu lidových písní. Soutěž je zároveň regionální postupovou přehlídkou Plzeňského kraje do zemského a národního finále soutěže Zpěváčci. Přihlásit se mohou všechny děti se vztahem ke zpěvu a k lidovým písním.

Do porot v jednotlivých kategoriích zasednou zkušení muzikanti a zpěváci například Zdeněk Bláha z Horní Břízy, Václav Švík a Michal Polcar z Plzně, Josef Kuneš a Kamil Jindřich z Domažlic, Václav Dolejš z Kaznějova a Alena Vimrová a Jitka Pánková z Rokycan. Všechny děti přednesou povinnou píseň a capella předepsanou v jednotlivých kategoriích a jednu lidovou píseň dle vlastního výběru s doprovodem hudebního nástroje nebo kapely. Propozice soutěže a povinné písničky jsou k dispozici v rokycanském domě dětí a mládeže nebo v základní umělecké škole.

Na již tradičním koncertu vítězů se od 17 hodin v sále ZUŠ vedle oceněných dětí představí i členové poroty spolu s dudáckými muzikami souboru Rokytka. Akci pořádá Klub tanečních souborů Rokytka Rokycany ve spolupráci se Základní uměleckou školou Rokycany a za podpory Ministerstva kultury.

Dokumenty ke stažení:

Dožínky30. 9. 2018
15.00- 18.00 Více >>

Přehlídka choreografií2. 11. 2018 - 4. 11. 2018